Zapowiedź gry

 
 
 
Lunatera: The Lies of Moon- Darknesss

data wydania: nieznana
maker: VX
gatunek: RPG

Fabuła:

Ayus to świat, w którym żyją ludzie podobni do nas. W języku Nieba, Ayus znaczy Ziemia. Ludzie żyjący w tym świecie różnią się od nas jedną cechą. Każdy z nich może korzystać z energii wydobywającej się z ziemi, zwanej Suna. Dzięki tej energii mogą panować nad wszystkimi sześcioma żywiołami (Ogniem, Wodą, Lodem, Wiatrem, Ziemią i Cieniem). Są też ludzie, którzy wykorzystują Sune w innym celu, jak na przykład wojownicy - do wzmacniania swoich ataków, czy też naukowcy - którzy wykorzystują ją do tworzenia różnych wynalazków.
Świat ma cztery kontynenty: Yomah, Ikarus, Toravie i Denrah. Ten ostatni jest jedynym kontynentem wierzącym w Boga, a raczej Boginię Lunę (księżyc). Częste konflikty między Denrah, a Toravie spowodowane były właśnie wiarą. Kontynenty mają zwiastować żywioły (Toravie - Ziemia, Yomah - Ogień, Ikarus - Lód, Denrah - Woda). Według pism w świątyni na Denrah pozostałe dwa kontynenty to Kovarie (Wiatr) i Vanhastro (Cień). Kovarie uległo zniszczeniu przez wojnę, w której wszystkie kontynenty walczyły przeciwko sobie, a Vanhastro zostało zatopione przez samą Lunę za ich liczne grzechy.
Naukowcy stworzyli nowy żywioł - Błyskawice. Jest to jak na razie jedyny żywioł stworzony przez naukę. I ostatni żywioł, który jest mało znany ludziom to Światło. Światło według legendy może być używane tylko przez Lunę. Jak się jednak okazuje, są ludzie zdolni do korzystania z tego żywiołu. Są nimi Kapłani. Denrah zamieszkuje pewna kobieta, która podobno potrafi rozmawiać z Luną. Według jej przepowiedni koniec świata nastąpi w 999 roku, 9 miesiącu i 9 dniu.

Mamy rok 997, miesiąc 11, dzień 5.
Shin to młody chłopak, którego rodzice zmarli podczas "Wypadku". Według Shin'a zginęli oni przez kogoś, kto użył Vertionu (artefakt przepełniony Suną). Próbuje on odnaleźć Vertion i go zniszczyć, aby nikt nie ucierpiał tak jak on. Pomaga mu w tym Yuka (jego przyjaciółka z dzieciństwa), oraz Miroku (który chce przebadać Vertion, a nie go niszczyć). Po odnalezieniu Vertionu Shin wplątuje się w o wiele gorsze sprawy. [...]

Mechanika:

Największy nacisk kładę na fabułę, a to oznacza dopracowane (według mnie) Main Questy. Będą również questy poboczne, ale nie będzie ich za wiele. Gra będzie długa, a jej przejście zajmie nam 30/40h. Co do walki - będzie ona turowa i oczywiście od boku (Side View). Wyjątkiem są walki z Bossami, które są bardziej dynamiczne dzięki ATB. W grze będzie 13 chapterów (Prolog, 11 Chapterów i Epilog). Każdy po ukończeniu będzie wydawany do ściągnięcia. Jest też system levelowania Skilli (Technik). Każdy skill będzie mógł osiągnąć do 9 levela (max). Zobaczymy w tej grze także crafting (Synteze), dzięki któremu będziemy mogli tworzyć przedmioty z zebranych po potworach łupach. Ilość potworów bedzie dość mała, a każdy Boss będzie człowiekiem. Każdego potwora zobaczymy na mapie więc nie trzeba się obawiać losowych walk.


 
 
www.000webhost.com