Wywiad

 
 
 
(rozmawiał Rahim)

Dziś postanowiłem przedstawić wam kilka rozmów (wywiadów?) na temat makera z osobami niezwiązanymi z tym światem. Podkusiła mnie do tego ciekawość.

Darek lat 18 (tzw.maniak gier):
Rahim: Jak sądzisz, czym jest RPG maker? Która z przedstawionych wersji najbardziej ci się podoba?
Darek: Zacznę od końca, najbardziej w oko wpadł mi maker VX, podoba mi się jego grafika, a także jego menu. Rpg maker jest narzędziem do tworzenia gier 2d, sorry, to program który służy do odtwarzania starych gier z nesa, w sumie to fajne, ale nie na tak rozwiniętą technikę.

Rahim: Na tak rozwiniętą technikę?
Darek: A jakże. W dobie aktualnego wieku i technologii, jaką ze sobą niesie powinien co najmniej powstać taki maker do gier 3D.

Rahim: Są na rynku makery 3d, jednak te darmowe niosą za sobą wiele ograniczeń, do tego nie każdemu się podobają. Jak myślisz, człowiek lubiący gry będzie wolał makera 2d czy też 3d?
Darek: Ja osobiście wolałbym coś w 3d, nie ukrywam że dla mnie w grach liczy się grafika, maker raczej odzwierciedla mi czasy tak popularnej, Tibii która mnie wnerwiała.

Rahim: Dobrze więc, tyle mi właściwie wystarczy, dzięki za udzielenie swojej opinii.

Justyna lat 22 (chowana na grach nesa z starszym bratem):
Rahim: Dziękuje Justyno że zgodziłaś się na wywiad, naprawdę mi na tym zależy.
Justyna: Nie ma za co, w sumie to nic takiego xd

Rahim: Dobrze, z tego co pamiętam jesteś wielką fanką nesa?
Justyna: O tak, pamiętam to jak dziś, zawsze graliśmy z Marcinem w Tanki, Contre, bądź Mario Super Bros, mama się wydzierała na nas, bo siedzieliśmy do późna po całych nocach, a z rana nie mogła później nas dobudzić.

Rahim: Pokazałem ci mojego ulubionego makera 2003 PL, w którym to tworzę coś na podobiznę tych gierek, co o nim sądzisz?
Justyna: Rozpixelowany jak w nesie, a bynajmniej tak to wygląda na pełnym ekranie xd

Rahim: A czy była byś zainteresowana tworzeniem gier w takim makerze?
Justyna: Raczej wątpię, tworzenie gier to nie moja dziedzina xd Zresztą nawet nie wiem, jak to się robi. Przyjemność sprawia mi granie, a nie tworzenie, chociaż...

Rahim: Co chciałaś przez to powiedzieć?
Justyna: Przez chociaż? Rozwinę myśl, kiedyś gdy grałam w Mario ciągle to wymyślałam nowe rundy rysując je w zeszycie.  Bardzo chciałam by wyszła moja wersja Mario, chociaż wiem, że to było dość głupie :D Nadal mam gdzieś ten zeszyt, leży chyba na strychu jako pamiątka.

Rahim: A czy pokazała byś mi go kiedyś? Może udało by mi się zrealizować twoje dziecinne projekty? Jak nie ja to możę ewentualnie ktoś inny?
Justyna: Chyba cię całkiem pogieło xd No way. Za bardzo się wstydzę.

Rahim: Dobra, dziękuje ci Justyś za udzielenie odpowiedzi na moich kilka pytań.
Justyna: No okej, właściwie nie ma za co dziękować xd.

Rafał lat 16 (zafascynowany moimi Pokemonami):
Rahim: Grałeś w moje Pokemony, gra bardzo ci się spodobała, powiedz czy był byś zainteresowany tworzeniem takich gier?
Rafał: Gdybym umiał to tak, jednak nie wydaje mi się to proste.

Rahim: Na mojej stronie masz zakładkę z makerem 2k3 Me, jak możesz ściągnij program i powiedz co o nim sądzisz. To właśnie w nim stworzyłem tą grę.
Rafał: Nie wiem, nie za bardzo rozumiem co trzeba zrobić, by tworzyć w tym gry.

Rahim: Spokojnie, to jak z jazdą na rowerze, kilka razy się wywalisz, aż się nauczysz. Gdybym wyjaśnił ci obsługę programu stworzył byś coś?
Rafał: Tak, mówiłeś mi że da się tworzyć w tym gry z konsoli, z chęcią bym spróbował swoich sił, jednak nie wiem czy bym dał radę.

Rahim: Poradzisz sobie, tylko początki są ciężkie ;)

 
 
www.000webhost.com