Wywiad

 
 
 
VladArges
(rozmawiał PInroz, 18.03.2017)

Z okazji stu subskrypcji dziś rozmawiam z twórcą między innymi Dark Dawn i Arkany, scenowczem o wielu nickach: Diablo, Geralt, Doom, Diabeł, a także YouTuberowy Vlad ;D

Sto subskrypcji, powiedz mi jak się z tym czujesz?
Szczerze? Jestem człowiekiem bardzo twardo stojącym na ziemi i patrząc na 99 nic nie czułem. Wchodzę pewnego razu - 100 subów. Na początku nic. Potem zrobiło mi się "cieplej" w środku. Zacząłem się śmiać. To miłe uczucie, bo zazwyczaj apatyczny jestem. Teraz, gdy emocje już opadły, wiem, że muszę się wziąć ostro do roboty. Te subskrypcje to kredyt zaufania, a ja ten kredyt chciałbym spłacić z nawiązką.

Kiedyś bardzo rzadko wstawiałeś filmiki, powiedz mi dlaczego tak było i co się stało, że nagle wstawiasz je regularnie?
Czuję odpowiedzialność. Jak mówiłem - ktoś mi zaufał. Nie mogę zawieść tych, którzy czekają. Poza tym udało mi się jakoś zorganizować czas. Zdarza się, że filmiki się nie pojawiają. Powodem jest fakt, że mimo wszystko, szkoła jest na pierwszym miejscu. Staram się jednak wkładać serce w kanał. Tak wiele już razem udało nam się zrobić, nie wolno tego zaprzepaścić.

Na filmiku z okazji 100 subskrybcji, mówiłeś że nagrywasz filmiki z czystej przyjemności, nie dla pieniędzy. Powiedz mi czy nie myślałeś o tym by założyć konto AdSense i mieć choć ten niewielki procent z tego co robisz?
Nawet nie wiem co to jest szczerze mówiąc, ale rzeczywiście myślałem o tym. Jest to jednak zły pomysł. Nie chcę być kolejnym biznesowym jutuberem żebrającym o każdego lajka i suba. To co robię, robię z pasji. To moje hobby, mój sposób na ucieczkę od szarej codzienności. Tam gdzie w grę zaczynają wchodzić pieniądze, zawsze cos sie psuje. Może kiedyś cos podziałam w temacie zarabiania, ale nie dziś. Dzisiaj jestem ja dla was, wy dla mnie i to jest spełnienie moich jutubowych marzeń!

Wielokrotnie mówiłeś, że prócz makerówek, chcesz też nagrać Gothica 1 i 2 Noc Kruka. Powiedz mi, czy będziesz chciał nagrywać jakieś inne gry, czy na Gothic-ach się zatrzymasz?
Zależy od tego, co ludzie będą chcieli oglądać i co mi się spodoba. Może, jeżeli uda mi się zdobyć takie urządzonko, nagram serię z NieR'a na PS3, o której mówił coś Viuu :-) chciałbym jednak, żeby głównym tematem mimo wszystko był nasz ukochany mejker <3

Jesteś osobą z wieloletnim doświadczeniem przy tworzeniu gier w RPG Makerze, czy nie myślałeś o tym, by na swoim kanale stworzyć serię poradników w których objaśniałbyś jak korzystać ze skryptów lub jak stworzyć w miarę przyzwoitą grę już na samym początku przygody z RPG Makerem?
Myślałem, jednak długi staż nie oznacza, że jestem jakimś wielkim twórca. Jest wielu lepszych ode mnie i nie wiem czy takie poradniki by się przyjęły. Poza tym nie wiem czy odnalazłbym się w takich filmikach. Jeżeli jednak będzie zapotrzebowanie, to można coś pomyśleć ;)

Czy zamierzasz inwestować w swój kanał? Kupno nowej kamerki, mikrofonu itp.?
Tak. Mam taki plan, ale to jeszcze troszkę poczeka. Niedługo będę miał osiemnaste urodziny, a to są mimo wszystko koszty. Na razie będę pracował z tym, co do tej pory wykorzystywałem. Potem zajmę się mikrofonem (i kartą dźwiękową na USB ;_;), a potem może podziałam coś w kierunku kamerki, choć nie jest to mój priorytet. No i jak mówiłem - może urządzenie do przechwytywania obrazu z PS3?

Planujesz, nagrywać jakieś gry wspólnie z innymi youtuberami np. z Enterem? Jakieś gry z sieciowe, multiplayer itp.? A jeżeli tak to jakie gry?
Z Enterem liczę na jakąś wspólną serię. Może ten Minecraft, tak dla odprężenia :lol: Ale tak poza tym to raczej nie mam obecnie żadnych planów. Najlepsze pomysły są spontaniczne. Te planowane rzadko udaje się zrealizować.

I ostatnie pytanie... Czy nadal będziesz nagrywał, nawet jeżeli będziesz pracował, miał rodzinę , ogółem miał mniej czasu na przyjemności?
Będę nagrywał do momentu, aż nie przestanę mieć radości z tego. To jest jak z RM'em. Nie robię tego, żeby założyć DVD-Projekt Blue. Tworzę gry, bo mam ogromną radość z przekazywania cząstki mnie w nich zawartych. Tak samo jest z kanałem. Cieszę się, że mogę się dzielić moją dziwną osobą z innymi, moimi pasjami, humorem. To jest magia, która sprawia, że człowiek odczuwa satysfakcję i motywację do tego by BYĆ, by TWORZYĆ.

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia przy nagrywaniu ;D
I ja również dziękuję! Czekam z niecierpliwością na wywiad! :-D

 
 
www.000webhost.com