Wywiad

 
 
 
Golden Forki 2017
(rozmawiał PInroz)

Kolejne Złote Widelce, są za nami. A dziś rozmawiam ze zwycięzcami tegorocznych Golden Forków.

Szała (1 miejsce w kategorii Zapowiedzi) 95/2003/XP)
Twoje pierwsze zwycięstwo w Golden Forkach. Powiedz mi jak się z tym teraz czujesz?
No cóż, w moim życiu niewiele to zmieniło, ale oczywiście to bardzo miłe uczucie, gdy wygrywasz. Pozwalając mi zwyciężyć w kategorii Zapowiedzi obdarzyliście mnie zaufaniem, które mam nadzieję wykorzystać jako dodatkową motywację, by w następnych GFach rywalizować już w kategorii Pełne Wersje.

Co planujesz w tym roku... wydać Aven, a może zaszczycisz nas Zapowiedzią jakieś nowej gry?
Zdecydowanie wydać pierwszy akt Aven. Mam w głowie wiele pomysłów na nowe projekty, ale nie mam w zwyczaju robić kilku rzeczy jednocześnie. Aktualnie jestem w stu procentach skupiony na Aven.

Yoroiookami (1 miejsce w kategorii Dema)
Czy spodziewałeś si,ę że demo Kable V odniesie zwycięstwo, a właściwie to czy wiedziałeś, że to właśnie randka z Kleo, da ci upragniony złoty puchar?

Randkę z Kleo chciałem dodać do projektu odkąd zacząłem nad nim pracować. Pomysł wydawał mi się zabawny, szczególnie przez sposób w jaki przedstawiłem ją w poprzedniej części Kable. A ponieważ zabrakło mi czasu na ukończenie pełnej wersji gry, zaprezentowanie tego zadania pobocznego wydało mi się dobrym pomysłem. Spodziewałem się, że uzyskam kilka głosów, ale nie miałem pojęcia, że aż tak to się wszystkim spodoba. Teraz już wiem, że większość użytkowników Gospody chce pójść na randkę z Kleo. :> Długość nie ma znaczenia. Dlatego też pracując nad demem, postawiłem na 'wielokrotną grywalność'. Chciałem, żeby chociaż część graczy miała ochotę na powtórne przejście gry. Chyba mi się udało, w mniejszym czy większym stopniu, z czego jestem dumny. Możliwe, że niektórzy głosowali na mój projekt bardziej z sympatii, ale ufam że większość głosów odzwierciedla szczere opinie użytkowników. Jestem wdzięczny za głosy oddane na demo Kable V. Dlatego też, zamierzam jeszcze bardziej się postarać i wypchać po brzegi pełną wersję gry ciekawymi elementami. Podobnie jak w demie, większy nacisk stawiam na ilość możliwych wyborów niż na długość gry. Myślę jednak, że większości użytkownikom się spodoba. <3

Co dalej? Czyli tradycyjnie jakie masz plany na ten rok?
Zamierzam przede wszystkim ukończyć Kable V: Zew Pomarańczy. Możliwe, że ukaże się dopiero za kilka miesięcy, ale będzie za to wykonane tak dobrze, jak to dla mnie możliwe. Jedynym moim zmartwieniem jest rozmiar gry, który już teraz przekracza 500mb. Oprócz tego, pracuję też nad krótszą grą zainspirowaną między innymi Gotikiem stworzonym przez Ravenone. Będzie to dosyć skromny Dungeon Crawler, gdzie wiele będzie zależeć od rzutu kością. Raczej nie projekt stulecia, ale niektórych powinien zainteresować. Za jakiś czas powinna pojawić się zapowiedź. Jest jeszcze jeden projekt, ale jest we wczesnych fazach tworzenia, więc lepiej się o nim nie rozpisywać. Albo wyjdzie za bardzo długi czas, albo nigdy. :I

Diablo (1 miejsce w kategorii Pełne Wersje)
Pierwsze miejsce w Złotych Widelcach. Jak się czujesz ze świadomością że po tylu latach w końcu je zdobyłeś?

To dla mnie ogromne wyróżnienie. Wszyscy, którzy biorą udział w rozmowach na Discordzie, wiedzą co mam na myśli. Koniec roku to niezwykły czas w moim domu nie tylko ze względu na święta czy sylwestra. Za każdym razem ze strony moich bliskich, rodziców pada pytanie: "Czy zrobiłeś w tym roku te twoje gry?". W pewien sposób więc cały mój dom żyje GFami (nawet jak nie do końca wie, o co do końca w tym chodzi).
Poza tym, o złotym pucharku marzyłem już od pierwszej edycji, w której brałem udział. Do teraz panował taki żart, że podobnie jak inna znana postać, jestem "całe życie drugi" :lol: W tym roku się udało i naprawdę jest to ogromną radością, motywacją. Daje kopa. Zadowolenie. Energię.
GFy stały się już czymś naturalnym. Rok bez GFów to rok stracony. Teatr Arymana powstał właśnie m. in. przez niechęć do stracenia tegorocznej edycji. To jest już najnormalniejsze święto w moim kalendarzu. Niektórzy na Wielkanoc malują pisanki, ubierają choinkę na Boże Narodzenie, a ja robię grę na GFy :lol:

Jakie masz plany, na ten rok?
Matura, matura, matura. To jest najważniejsze w tej chwili. Bardzo chcę dostać się na dobre studia i kontynuować naukę. To mój priorytet w tym momencie. Jednocześnie nie ma szans, abym zrezygnował z rzeczy, które sprawiają mi przyjemność. Plan jest więc taki, iż w tym roku pojawi się co najmniej jedna gra rozwijająca historię z Teatru Arymana. Nie chcę się teraz jednak zamykać znów na jeden klimat, gatunek. Istnieje szansa, że pojawi się też coś, czym znowu będę próbował zaskoczyć. No, ale nie mamy pełni kontroli nad życiem, więc czas pokaże ;-)

Kryzz333 (1 miejsce w kategorii Pełne Wersje)
Powiedz mi tak szczerze, czy spodziewałeś się że Rozszerzenie do Opowieści z Edorii przyniesie ci zwycięstwo?
Wydaje mi się, że bardziej na to liczyłem, ale im bliższej wyników z kategorii Pełniaków, tym bardziej byłem niepewny - okazało się, że pomimo moich intencji, wydanie EC nie było pozbawione poważnych bugów, na dodatek chociaż wydałem EC nieco wcześniej niż przed końcem zgłoszeń, to wielu użytkowników wolało zagrać w krótsze gry najpierw, zostawiając sobie kilka godzin EC na deser :lol: Nie przewidziałem tego. Nie mniej, domyślałem się, że mimo wszystko EC zdobędzie dużo punktów i osiągnie to pierwsze miejsce, ale wynik 33 punktów jak i dzielenie miejsca z Teatrem Arymana było dla mnie kompletnym zaskoczeniem. W każdym razie jestem bardzo zadowolony z zajęcia szczytu podium.

Skoro dodatek, masz już za sobą, to opowiedz mi o swoich planach na rok 2018... Co zamierzasz teraz zrobić?
Muszę cię zasmucić, ale praca na OzE nadwyrężyła moje inne sprawy życiowe jak i zwyczajnie zmęczyła mnie strasznie. Nie wiem czy jeszcze kiedykolwiek będę mejkerować, nie obiecuję tego. Jeśli cokolwiek jeszcze będę robił, to będzie to coś krótszego i raczej oryginalnego. I będzie to conajmniej latem... Na Źródło w takiej formie jaką zapowiadałem raczej nie ma co liczyć, również OzE II jest poz zasięgiem. Miałem wiele planów na krótkie gry i może z nich skorzystam. Sceny nie zamierzam porzucać, ale będę raczej mniej aktywny. Ewentualnie będę pisać recenzje, co jest znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze od robienia gier :lol: Ach no i być może jeszcze na początku roku 2018-stego przyjdzie mi zrobić jeszcze jakiś patch do OzE EC, ale mam nadzieję, że to będzie dało się uniknąć. :-)

 
 
000webhost logo