Recenzja gry

 
 
 
Władca Żywiołów - Dragon Kamillo
(Rahim)

data wydania: 2012
maker: 95
gatunek: RPGDOWNLOAD

Fabuła:

Kolejne 1000000000 lat dobiega kresu, to czas by narodził się nowy bohater, który to zostanie uwikłany w zadanie, którego nigdy by się nie spodziewał. Młodzieniec obserwowany od najmłodszych lat przez magów jest wybrańcem, który to ma na nowo odnaleść żywioły które właśnie wygasły, by później je znów "schować". Tak, to właśnie główny cel naszego bohatera, odnaleść żywioły, walczyć ze złem - typowa oklepana już fabuła, jednak co czyni ją tak wyjątkową w tej grze? Jest to wersja makera w którym ją stworzono, jednak o tym napiszę niżej.

Mechanika:

Mimo krótkiej i prostej gry, projekt posiada niekiedy błędy. Zależne one są ponoć od posiadanego systemu, wielkości ekranu gry, jednak nie przywiązujemy do tego tak dużej wagi, ponieważ jesteśmy wstanie to wybaczyć produkcji wykonanej w tak starym już makerze, który jest właściwie juz tylko ciekawostką, a nie dobrym narzędziem do robienia gier..
Gra nie posiada żadnych skryptów, skomplikowanych zdarzeń czy też niestandardowych innych wynalazków. Lekko zmodyfikowane zostało RTP grafiki, a dokładnie chipset'y, a wszystko po to by miało to ręce i nogi. Jedyną wadą, która może zniesmaczyć jest miejscami zanikający dźwięk.

Oprawa audiowizualna:

Standardowa grafika z zasobów RTP, jest kolorowa, jej barwy przyciągają. Pokusił bym się nawet o spostrzeżenie, że jest w nich jakaś klimatyczna magia. Elementy zostały dobrze rozmieszczone, jednym słowem wszystko gra i buczy. Grafika ma cieszyć oko radosnymi kolorami i taką też funkcję spełnia. Mimo wszystko celem tej gry nie jest grafika, a ukazanie nam przykładowej PIERWSZEJ POLSKIEJ odsłony w 95.
Muzycznie nie ma niczego nowego, typowe rtp z 95 i 2003 dobrane do mapek. Tu by pasowało określenie - o gustach się nie dyskutuje, jeden woli RTP muzyki z 95, inny z nowszych wersji. Jednak myślę, iż autor stworzył w miarę możliwości makera klimatyczną gierkę, której oprawa dźwiękowa jest poprawna.

Zakończenie:

Gra ogólnie jest w wersji demo, i prawdopodobnie pełna wersja nigdy nie powstanie. Projekt miał tylko pokazać możliwości makera 95, autor uczył się na nim obsługi programu. Mimo występujących błędów polecam ją każdemu użytkownikowi, którego interesuje tworzenie w makerze 95, a także dla tych, którzy twierdzą że w nowszych makerach tworzenie gier jest ciężkie (Hello, odpalcie 95 i spróbujcie zrobić chociaż tyle, co Dragon Kamillo i wtedy zacznijcie polemizować).


PLUSY:
- pierwsza polska wersja 95
- kolorowe, przyciągające oko rtp.
- dobry mapping

MINUSY:
- niekiedy pojawiające się błędy
- oklepana fabuła


FABUŁA: 3/6
GRAFIKA: 5/6
KLIMAT: 4/6
MUZYKA: 4/6
MECHANIKA: 3/6

ŁĄCZNA OCENA: 4


 
 
www.000webhost.com