Recenzja gry

 
 
 
World of Cebulandia - Jasemir
(ravenone)

data wydania: lipiec 2016
maker: MV
gatunek: rpg

 

DOWNLOAD

Zazwyczaj gry robione "od przyjaciół dla przyjaciół" nie grzeszą jakością. Specyficzny humor zrozumiały tylko dla zainteresowanych, masa postaci, które przeciętnemu graczowi będą się mieszać i miałka fabuła. Gdy z takim nastawieniem zasiadłem do World of Cebulandia, miło się rozczarowałem.
Gra opowiada o bohaterach gildii z World of Warcraft, którzy wyruszają na specjalną misję odbicia firmy Zamieć z rąk nieznanej bandy fanatyków. Tytuł czerpie garściami z kultowej gry MMO, stąd oprócz plejady bohaterów, którzy pocinają w WoWa, natkniemy się na typowe dla gier tego typu słownictwo. Sama fabuła, co prawda, nie powala, ale akcja dzieje się na tyle szybko, że nie będziemy narzekać na nudę.

Z jednej strony jest to typowy rpg z turową walką, a z drugiej czuć klimat gier akcji. Mamy misję szturmowania budynku, łamania zabezpieczeń systemowych czy podkładania bomb. Największą niespodzianką gry jest możliwość przełączania pomiędzy poszczególnymi drużynami naszej misji. Jedna sprawnie walczy z robotami, druga skacze po obiektach, a trzecia hackuje systemy. Sprawdza się to świetnie, zwłaszcza w początkowych etapach gry.
W stronę gatunku rpg ciągnie grę system walki. To złożony side view system, w którym nasze postacie ładują swoje zdolności w kolejnych turach. Mamy tu całą masę unikatowych skilli, nie tylko typowych healerów czy tanków. Jedna z postaci zbiera energię do przywołania robota kamikadze, który niszczy maszynę przeciwnika. Innym razem podczas walki z grupą wrogów, będziemy musieli wpłynąć na jednego z nich za pomocą umiejętności dyskusji, odpierając w tym samym czasie ataki pozostałych. Złożoność systemu walki zaskoczyła mnie pozytywnie. Potyczek jest wiele i są wymagające. Jedyny minus to etap walki z końcowym bossem - jest nieco za mocny, walka się dłuży, a brak zapisu wymusza na nas powtarzanie wcześniejszej cutscenki i jeszcze jednej, też nie za krótkiej, walki.

Oprawa gry opiera się o podstawowe zasoby nowego rpg makera. Całość wypada przyzwoicie, pomieszczenia budynków są bogate w szczegóły i dobrze zaprojektowane. Ścieżka dźwiękowa, poza dwoma utworami, to także podstawowe melodie z programu.
World of Cebulandia to ciekawe połączenie gry rpg z elementami rodem z Deus Exa, wymagające walki, wartka akcja i trochę specyficznego humoru. Poświęćcie zatem ponad godzinkę i wyruszcie na misję ratowania Zamieci.


PLUSY:
- rpg z klimatem gry akcji
- złożona, wymagająca walka
- przełączanie się między drużynami

MINUSY:
- średnia fabularnie
- nieco za krótka
- brak zapisu przed walką z bossem

FABUŁA: 3/6
GRAFIKA: 4/6
KLIMAT: 4/6
MUZYKA: 4/6
MECHANIKA: 4/6

ŁĄCZNA OCENA: 4-


 
 
www.000webhost.com