Recenzja gry

 
 
 
Star's Favour - Indrah
(CrasheR)

data wydania: październik 2014
maker: VX Ace
gatunek: rpg
język: angielskiDOWNLOAD

Czwórka bohaterów: Karnak, Mab, Edian oraz Olga wyruszają, aby oczyścić Świątynię Gwiazdy (Star Temple). Jak daleko zajdą w świecie Dusz, który znajduje się wysoko na niebie poza zasięgiem zwykłego człowieka, a co ważniejsze - czy wyjdą z tego cało?

Fabuła

Czwórka głównych bohaterów dociera do świątyni za pomocą gwiazdy. Po krótkim, komediowym wprowadzeniu dowiadujemy się tam, iż nasza drużyna została wysłana, aby pomóc duszkom (spirits) oczyścić świątynie. I w sumie to by było na tyle, jeżeli chodzi o fabułę. Projekt opiera się o tzw "dungeon". Naszym zadaniem jest eksplorowanie różnych pięter i eliminowanie znajdujących się na nich wrogów. Za większość z nich dostajemy przedmioty, które pozwalają nam uzyskać nowe umiejętności. Każde zdobycie nowego skilla wywołuje scenkę. Większość z nich trzyma poziom openingu.

Mechanika

Mechanika to bardzo mocna strona tej produkcji. Zarówno menu jak i walka zostały poważnie zmodyfikowane. Każdy pojedynek początkowo wydawać mógłby się zwyczajnym systemem walki ze zmienioną grafiką. Nic bardziej mylnego.
Jedną z głównych zmian jest wprowadzenie punktów energii, które ubywają niezależnie od tego jakiego rodzaju ataku użyjemy (fizyczny/magiczny), bez nich nasza postać nie może wykonać żadnej akcji. Gdy tak się stanie owe punkty odnowić możemy za pomocą opcji "rest", która to przywraca nam niewielką część zdrowia oraz wyżej wymienionych punktów bądź przedmiotów, które posiadamy w plecaku. Ważnym elementem jest również fakt, iż każdy zużyty item oraz stracone punkty życią/energii po każdej ukończonej bitwie automatycznie nam się odnawiają, a co za tym idzie nie trzeba martwić się o to, czy starczy nam mikstur na kolejną walkę. Te same w sobie początkowo były dość wymagające, jednakże po ponownym czasie stają się zwykłbym przedłużaczem. Potwory z dużą ilością HP pokonywane są zwykle za pomocą samego klikania klawisza enter. Niekiedy jednak zdarzają się bardziej wymagający przeciwnicy.

Oprawa audiowizualna

Oprawa audiowizualna jest na pewno częścią, przy doborze której autor spędził najwięcej czasu. Większość elementów (jak pisze autor na stronie rpgmakerweb) to elementy autorskie. Pikselowate grafiki, charsety, battelersy dodają eksploracji pięter niesamowitego uroku, a dobrze dobrana muzyka potęguje ciekawy klimat.

Podsumowanie

Gra stworzona w tydzień mimo, iż nie posiada długiego gameplay'u, nieprzewidywanych zwrotów akcji oraz wielu bohaterów to i tak broni się swoją prostotą, ciekawymi walkami i nieprzeciętnymi barwnymi postaciami, które ukazują nam się w humorystycznych sytuacjach. Miły dla oka oraz ucha dobrze wykonany projekt, który można śmiało polecić każdemu zapaleńcowi gier 2D. :)


PLUSY:
- Pixelowa grafika
- Humor
- Ciekawy system walki


MINUSY:
- Monotonna
- Spadający poziom przeciwnikówFABUŁA: 3/6
GRAFIKA: 5/6
KLIMAT: 4/6
MUZYKA: 4/6
MECHANIKA: 5/6

ŁĄCZNA OCENA: 4


 
 
www.000webhost.com