Recenzja gry

 
 
 
Super Rope War - Zereve Studio
(CrasheR)

data wydania: 2013
maker: VX Ace
gatunek: turowe (mini) rpg
język: angielskiDOWNLOAD

Co by było, gdyby na świecie wszelkie wojny rozwiązywano za pomocą gry w przeciąganie liny? Projekt Zevere Studio częściowo odpowiada na to pytanie.

Fabuła:
Fabuła, tak… Grę rozpoczynamy w lokacji przypominającej bar bądź karczmę. Dookoła nas znajduje się wiele osób, których głównym zadaniem jest wprowadzenie nas do świata gry, jednakże znajdziemy tutaj również dialogi mające na celu rozweselenie naszych twarzy. Dodatkowo w „The Famished Falcon” (tak nazywa się karczma) znajdziemy save point oraz handlarza, u którego możemy zaopatrzyć się przed kolejną potyczką, których nawiasem mówiąc w całej grze znajduje się, aż 5. Całe szczęście, iż poziomy można powtórzyć.
Mechanika:
Walka wygląda dość oryginalnie. Na pierwszy rzut oka wydawać się może, iż jest to zwyczajny Turowy system walk. Nic bardziej mylnego. Każda walka oparta jest na systemie „liny”. Im więcej atakujemy oraz większe zadajemy obrażenia „przeciągamy” linę na swoją stronę, a to powoduje, większe bonusy. Jednakże jeżeli wykonamy nasze ruchy nierozważnie, przeciwnik wykorzysta naszą nieuwagę i „zaciągnie” ją na swoją stronę, co spowoduje, że bonusy pozwolą mu stać się silniejszym. Potyczki wygrać można na 2 sposoby, a mianowicie pokonać przeciwników, bądź załadować nasz pasek liny do 200 punktów, co spowoduje automatyczną wygraną.
Oprawa audiowizualna:
Gra graficznie oraz dźwiękowo bardzo przypadła mi do gustu. Świetnie wyglądające logo gry, wybór poziomów czy grafika postaci, a do tego dobrze dobrana szybka i żywa muzyka. „Jednym słowem” nie jest źle.
Podsumowując:
Mimo, iż jest to jedynie krótki projekt stworzony na „Cleveland Summer Game Jam” wydaje się on wykonany w bardzo profesjonalny sposób. Całości uroku dodaje fakt, iż został on wykonany w mniej niż 48 godzin.


PLUSY:
- dźwięki i muzyka
- grafika oraz mechanika


MINUSY:
- krótka


FABUŁA: 2/6
GRAFIKA: 5/6
KLIMAT: 4/6
MUZYKA: 4/6
MECHANIKA: 4/6

ŁĄCZNA OCENA: 3+


 
 
 
www.000webhost.com