Recenzja gry

 
 
 
Question - Tracersgta
(Noruj)

data wydania: 2010
maker: XP
gatunek: RPGCieszyłem się niedawno ileż to gier wychodzi w tym roku, ale nie miałem na myśli tytułów, które można przejść w kilkanaście minut. Do tego opisu pasuję nowa produkcja spod znaku RPG MAKERA XP - Question -Tracersgta. Trzeba to jednak potraktować poważnie, jak każdy inny tytuł.

Fabuła:

Zaczynamy grę, kiedy nasz bohater - Ryan, budzi się ze snu. Dowiadujemy się, że przegrał bitwę z orkami, ale cudem udało mu się przeżyć. Później spotykamy już tytułowego bohatera, który wydaję się być potężnym bohaterem w tych złych czasach. Klasycznie - ziemie prawdopodobnie są najeżdżane przez wyżej wspomnianych orków, a Question jest ich wielkim wrogiem. Nie można być, co do tego pewnym, bo wszystkiego trzeba się domyślać samemu. Opisałem jedynie ogólny zarys fabuły, ale tak w zasadzie to już koniec. Pozostała nam ostatnia konfrontacja.

Mechanika:

Nie doświadczymy tutaj żadnych skryptów, więc autor po prawdzie nie miał czego skopać. Jest kilka drobnych błędów, np. znikające uzbrojenie przy pewnym momencie gry, albo możliwości dostawania go w nieskończoność.
Jak wyżej, mamy tu standardowy system walki z rpg makera xp. Walki są bardzo łatwe i żadna nie stanowi trudności. Nawet ostatnia. Umiejętności jest trochę, ale w większości dostajemy je, gdy nasz bohater dostaje 15 lvl w jednej chwili.

Oprawa audiowizualna:

To tylko RTP. Większość map jest brzydkich i niedopracowanych. W dodatku jest ich trochę ponad 10. Niektóre są jeszcze na jakimś poziomie, ale większość odrzuca zupełnie.
Muzyka to również standardowe utwory z RPG Makera, ale jakby nie patrzeć, dopasowany pod odpowiednim poziomem.

Zakończenie:

Nie potrafię powiedzieć dlaczego, ale gra coś w sobie ma. Niestety te subiektywne odczucie przesłania nieumiejętność tworzenia gier, więc muszę wystawić taką, a nie inną ocenę, mając równocześnie nadzieję, że kolejne gry autora będą lepsze.


PLUSY:
- nie stwierdzono

MINUSY:
- drobne błędy
- długość gry
- brzydki mapping
- budowa świata, postaci, wydarzeń

FABUŁA: 1/6
GRAFIKA: 2/6
KLIMAT: 2/6
MUZYKA: 3/6
MECHANIKA: 4/6

ŁĄCZNA OCENA: 2


 
 
www.000webhost.com