Recenzja gry

 
 
 
Przygody Kabały: Morderca, Cyrk i Pewien Człowiek - Stachu_Legionista69
(PInroz)

data wydania: maj 2016
maker: XP
gatunek: rpgDOWNLOAD

Już od dawna byliśmy obdarowywani RMmówkami z mieszanymi zasobami graficznymi (wspomnienia z Wrót Arkany), jednak tym razem otrzymaliśmy grę inną niż wcześniej podany przykład. A konkretnie grę autorstwa Stacha_Legionisty69. Zapraszam do recenzji Przygód Kabały.


Fabuła:

W grze wcielamy się w tytułowego Kabałę i musimy za wszelką cenę dogonić Staszka (głównego bohatera poprzedniej gry Stacha_Legionisty69). Po drodze spotkamy wiele ciekawie zaprojektowanych postaci, które dołączą do nas i wspólnie wyruszymy na cudowną przygodę, jaką ofiarował nam twórca. Weźmiemy udział w przedstawieniu w Magicznym Cyrku Pana BRIKIKA, będziemy się ścigać w stroju kurczaka i walczyć z próchnicą. A wszystko to okraszone będzie wesołą muzyczką i klimatem, który możemy poczuć tylko grając w gry Stacha_Legionisty69 ;D

Paintowa grafika, mechanika:

Nie bez powodu wcześniej wspominałem o mieszanych zasobach graficznych Przygód Kabały. Gra częściowo wykorzystuje autorskie zasoby, które są naprawdę przekomicznie narysowane w Paincie. Styl graficzny twórcy jest naprawdę dobry, lecz niestety jest on wykorzystywany tylko w niektórych aspektach gry jak np. w systemie walki (Battlers przeciwników i bohaterów). Warto tu też wspomnieć o mechanice gry. Mimo iż gra jest liniowa, podczas rozgrywki gracz jest nagradzany osiągnięciami, które otrzymuje podczas grania. Uświadczymy tutaj podstawowego systemu walki. Niestety momentami potyczki wydają się być zbyt proste.

Muzyka i oprawa dźwiękowa

Muzyka zawarta w grze jest naprawdę dynamiczna, przez co można odczuć, że ciągle coś się dzieje. Natomiast oprawa dźwiękowa niczym się nie charakteryzuje. Jedyne co przypadło mi do gustu z oprawy dźwiękowej to gorące brawa od publiczności po zakończeniu walki. Mimo iż walki czasami bywały bardzo proste to taki aplauz jest naprawdę miły, a zwłaszcza po zakończeniu naprawdę trudnych lub bardziej wymagających walk.

Podsumowanie

Przygody Kabały: Morderca, Cyrk i Pewien Człowiek jest z pewnością grą jedyną w swoim rodzaju, jednak była by ona o wiele lepsza, gdyby wykorzystywała całkowicie autorską grafikę. Dzięki temu projekt nabrałby jeszcze większej oryginalności. Mimo to gra się fajnie i polecam ;D


PLUSY:
-częściowa paintowa grafika
-klimat
-muzyka


MINUSY:
-dziwnie zbalansowany system walki
-gra wykorzystuje TYLKO częściowo autorską grafikę


FABUŁA: 3/6
GRAFIKA: 4/6
KLIMAT: 4/6
MUZYKA: 4/6
MECHANIKA: 3/6

ŁĄCZNA OCENA: 4-


 
 
000webhost logo