Recenzja gry

 
 
 
Pakit Racing 1 i 2 - Pakitos
(Snickers)

data wydania: 2010
maker: XP
gatunek: wyścigówka
DOWNLOAD - Pakit Racing 1
DOWNLOAD - Pakit Racing 2

Pakitos to znany, choć niekoniecznie ceniony RM-owiec; ma na koncie masę dziwnych zapowiedzi (każda kolejna śmieszniejsza od poprzedniej) oraz 2 gry, które właśnie opiszę. Czynnikami które mnie zaciągnęły przed oblicze w je grania było to, że to debiut autora na scenie a także nigdy wcześniej nie wałkowany gatunek gry jakim jest rajdówka.

Pakit Racing 1

W grze wcielamy się w pewną parabolę (lub w strzałkę jak kto woli) i bierzemy udział w wyścigach z przeciwnikiem. Jak w każdej wyścigówce, musimy dojechać do mety, uprzednio wyprzedzając rywala. Fabuła nie najgorsza, ale wykonanie zaprawia o istny armagedon, gdyż mamy tylko 10 tras które niestety wielokrotnie monotonnie przemierzamy, by nabić rank umożliwiający udział w kolejnych wyścigach. Kolejnym mankamentem są trasy: krótkie, bez polotu, takie na odwal się; pułapki jakie na nich spotkamy miały urozmaicić rozgrywkę, niestety wyszło odwrotnie. Muzyka to RTP i niewiele ją upiększają wyszukane gdzieś kawałki; poziom trudności jest bardzo niski, wręcz zerowy. Jedynym plusem tej gry są czapki (ich sposób zdobycia i użytkowanie) jakie można wygrać w czasie rozrywki, wynoszącej niewiele ponad pół godziny.

Pakit Racing 2

Po prostu to samo co jedynka, tylko w wersji ,,bardziej". Fabuła ta sama, dodano nowe rzeczy typu wyścig z czasem, poziomy robione przez fanów (ciekawe jakich xD) oraz system medali. Czapki uległy zmianie, poziomy też, lecz to niestety gry nie ratuje: poziom trudności nadal leży i kwiczy, by nie powiedzieć zdycha; pułapki nadal sprawiają wrażenie piątego koła od wozu tej gry. Muzykę poprawiono, a czas nieznacznie się wydłużył od poprzedniej odsłony.

Zakończenie:

Pakit Racing to seria prostych, acz niedopracowanych gierek. Kuleje w niej dużo rzeczy, i mimo to, że owe gry nie są długie, są następnym przykładem produkcji, w które nie warto grać.


seria:

PLUSY:
- czapeczki

MINUSY:
- oprawa ogólna
- poziom trudności
- pułapki
- tory


FABUŁA: 3/6
GRAFIKA: 2/6
KLIMAT: 2/6
MUZYKA: 2/6
MECHANIKA: 3/6

ŁĄCZNA OCENA: 2

 
 
www.000webhost.com