Recenzja gry

 
 
 
Little Briar Rose - ProGM
(ravenone)

data wydania: czerwiec 2014
maker: VX Ace
gatunek: przygodowa
język: angielskiDOWNLOAD

Za siedmioma lasami, za siedmioma górami, grałem sobie w grę związaną z baśniami. Zapraszam na recenzję Little Briar Rose - projektu inspirowanego baśnią braci Grimm.

Złe zaklęcie sprawiło, że piękna królewna zapadła w sen. Oczywiście tylko przystojny i dzielny książę może sprawić, że księżniczka się obudzi. Droga do ukochanej wiedzie przez las zarośnięty cierniami. Żeby odblokować kolejne ścieżki musimy wykonać pewne zadania. Odwiedzimy wioskę gnomów i pomożemy im budować wymyślny dom. Spotkamy się także z syrenami, a nawet z małymi wróżkami wybierającymi się na bal. Tę iście baśniową mieszankę włożono w przygodówkę typu point and click. Grę obsługujemy za pomocą myszy wchodząc w interakcje z przedmiotami i postaciami. Zebrane fanty (głównie kwiatki i kamyczki) wybieramy z umiejscowionego w rogu ekranu plecaka. Zadania to zazwyczaj proste łamigłówki okraszone sporą ilością tekstu. Częste pomyłki w wyborze przedmiotów skutkują połowicznym game overem - odradzamy się w bazowym miejscu jako inny książę.

LBR jest ubrane w niesamowitą oprawę wizualną. Radosne i kolorowe lokacje są stylizowane na witraż i idealnie wpasowują się w konwencje typowej baśni. Podobnie wyglądającej gry z makera nie znajdziecie nigdzie. Szkoda, że nie można tego samego powiedzieć o ścieżce dźwiękowej - trzy utwory, które przewijają się przez grę średnio wpadły mi w ucho. Dlatego po pewnym czasie ściszyłem nieco głośniki...

Gra jest dość krótka, trwa niespełna godzinę. Ale mimo tego, pod koniec zdążyłem się już znużyć. Przedstawione historie są błahe, brak tu jakiejś adrenaliny czy zwrotów akcji. Wiem, że to baśń, ma być lekka i przyjemna, ale mnie zwyczajnie znudziła.
LLittle Briar Rose to nietypowa, jak na standardy rpg makera, gra. Baśniowy klimat i grafika sprawiają, że jest jedyna w swoim rodzaju. To niestety nie wystarcza, żeby dać jej wysoką ocenę. Prosta fabuła po początkowym zaciekawieniu, szybko mnie znużyła. Jednak wiem, że fanom point&click'ów może się ona spodobać.


PLUSY:
- baśniowy klimat
- baśniowa oprawa graficzna

MINUSY:
- kiepska fabularnie
- szybko się nudzi


FABUŁA: 3/6
GRAFIKA: 5/6
KLIMAT: 4/6
MUZYKA: 3/6
MECHANIKA: 4/6


ŁĄCZNA OCENA: 3+


 
 
www.000webhost.com