Recenzja gry

 
 
 
Jesus Christ RPG Trilogy - Wholetone Games
(ravenone)

data wydania: marzec 2016
maker: VX Ace
gatunek: rpg
wersja językowa: angielska

 

DOWNLOAD

Zaprawdę powiadam wam: róbcie gry rpg, bo to dobre jest. I dajcie bliźnim swym zagrać w nie. A gwiazdki w recenzjach naszych będą wam dane.

Jak sam tytuł wskazuje, gra jest trylogią i opowiada wydarzenia z życia Jezusa - od narodzin, przez nauczanie aż po ukrzyżowanie i zmartwychwstanie. Treść gry wiernie odzwierciedla biblijne fakty i jest niezłą lekcją religii i streszczenia życia Zbawiciela. Każda z części przedstawia kolejne etapy żywota Jezusa. W jednej odsłonie poruszamy się jako Maryja i Józef poszukując noclegu przed rozwiązaniem. Później wcielamy się w trzech królów i odbywamy daleką podróż do żłóbka. W pierwszej (a chronologicznie drugiej) części gramy samym Jezusem, który rusza w świat, naucza innych, poznaje apostołów. W ostatnim akcie mamy scenę ukrzyżowania, a później zbierania dusz z piekieł i samego zmartwychwstania. Jak już wspomniałem, gra wiernie przekazuje nam treści z żywota Jezusa nie rzadko korzystając z cytatów z Biblii. A całość okrasza szczyptą humoru czy to w rysunkach, dialogach czy questach, a nawet w umiejętnościach bitewnych (Pocałunek Judasza czy Dzień Sądu Ostatecznego). Mnie nawet komunikat "Jezus awansował na 5 poziom" bawił:).

Kluczowe scenki są zazwyczaj okraszone barwnymi rysunkami i animacjami. Całość jest prosta, paintowa, ale wzmacnia cały ten pozytywny przekaz. W tym samym tonie narysowane zostały charsety postaci. Fajna sprawa!
Dużo gorzej wyglądają za to same lokacje. Suche grafiki RTP, puste przestrzenie - można to było zrobić zdecydowanie lepiej. Skoro same postacie tak dobrze wyszły, to czemu autorzy nie zdecydowali się w tym samym stylu zrobić reszty?

Na koniec przejdę do rozgrywki, czyli coś, co w tej grze mocno kuleje. Najciekawsza jest część ze zbieraniem 12 apostołów, uczeniem się nowych umiejętności, które poza wykorzystaniu w walce, są także cudami, którymi będziemy oddziaływać na npc'ów. Poza tym gra to mozolna eksploracja po mapie świata i walki. Mnóstwo walk...
Na mapie świata gra wita nas losowymi walkami niemal zawsze, gdy zboczymy ze ścieżki. Na zwykłych mapach walk losowych nie ma (poza ruinami Babilonu), ale jest za to masa zwykłych przeciwników do ubicia. Podstawowy system walki jest tutaj niemal do bólu prosty. Zazwyczaj używamy jednego skilla, przeciwnik ginie. Jest jakiś boss - wbijamy kilka leveli, dalej korzystamy z tego samego skilla, okazjonalnie z leczenia. Ilość i jakość walk niestety zabija grę jako całość. Bo chodziło przecież głównie o treść, tymczasem dostaliśmy jprga, w którym non stop tłuczemy bestie.

Jesus Christ RPG Trilogy nie można spojrzeć, jak na zwykłą grę. Jeśli to zrobimy, zobaczymy bardzo przeciętnego jrpga z równie przeciętnym wykonaniem. Na szczęście nie o to w tym wszystkim chodzi. Polecam tej projekt każdemu jako fajną grę z pozytywnym, religijnym przesłaniem.

PLUSY:
- przesłanie
- dobra lekcja religii
- paintowe graficzki i animacje


MINUSY:
- masa niepotrzebnych walk
- przeciętny gameplay


FABUŁA: 4/6
GRAFIKA: 4/6
KLIMAT: 4/6
MUZYKA: 3/6
MECHANIKA: 3/6

ŁĄCZNA OCENA: 3+


 
 
www.000webhost.com