Recenzja gry

 
 
 
Jaworlandia 1 i 2 - Kuba pajączek
(Snickers)

data wydania: 2010
maker: XP
gatunek: rpgJak ja nie lubię oceniać takich gierek, które bez jakiegoś namysłu i pomysłu zostały zrobione. Seria Jaworlandia jest tego najpełniejszym przykładem (za ciekawostkę zapodam, że 2 część powstała przed skończeniem jedynki, więc żeby później nie było, że mi się coś uroiło z pierwszym kontaktem Kuby pajączka z RM).

Jaworlandia 1:

Najgorsze danie w tym menu:). Ta część tej historii opowiada o przygodach Sir Warcelota i jego przyjaciela łowcy, Jakuba Chudła, którzy mają za zadanie ocalić Jaworlandię przed plagą zombie i nikczemnym kapitanem Michałem (historia i wątki oklepane jak jasna cholera). Grę przeszedłem raptem w pół godziny, do plusów mogę zaliczyć tutaj różnorodność zadań jakie czekają na bohatera. W grze bohater głównie walczy z zastępami wrogów, wypełnia questy i nic ciekawego więcej nie wyczynia. Grafika to RTP, które wygląda niestety słabo; nie lepiej prezentuje się muzyka, której nie dość że jest mało, to jeszcze kompletnie nie pasuje do tej gierki (za przykład dam muzykę z menu głównego). Podsumowując, jest to kolejna, niczym nadzwyczajnym nie wyróżniająca się produkcja, której powstanie jest z powodu pierwszego wrażenia autora z RPG Makerem (często dla takowych debiutantów fatalnym).Jaworlandia 2 Kryzys Gospodarczy:

Druga część nie prezentuje się zbytnio lepiej od poprzedniej odsłony. Tutaj wątek główny skupia się wokół tytułowego kryzysu gospodarczego jaki dotknął krainę. Czas gry urósł nieznacznie, bo zaledwie do godziny; autor postarał się w końcu o jakieś grafiki jak np.: napis przed jakimś burdelem, jednak całość nie prezentuje się lepiej niż poprzednio. Nie uświadczymy tu żadnych nowych możliwości bohatera, za plus natomiast można zanotować użycie większej ilości muzyki, która pasuje do rozrywki i nie przyprawia o mdłości. W tej części to praktycznie Jaworlandia 1 tylko dużo i więcej (postaci, lokacji, muzyki), lecz niestety pomimo tego to za mało, by uznać ją za jakąś dobrą ,,full wypas" gierkę.

Zakończenie:

Z jednej strony możemy pochwalić autora za szybkość robienia gier, z drugiej ganić za ich jakość. Zanim produkcje Kuby pajączka okrzepną i zyskają szersze grono fanów zejdzie pewnie jeszcze sporo czasu.


PLUSY:
- zróżnicowanie zadań

MINUSY:
- krótka
- brzydka
- mało rozwinięta

FABUŁA: 2/6
GRAFIKA: 1/6
KLIMAT: 2/6
MUZYKA: 2/6
MECHANIKA: 2/6

ŁĄCZNA OCENA: -2


 
 
www.000webhost.com