Recenzja gry

 
 
 
Halloween Bash - Rachael
(CrasheR)

data wydania: 2013
maker: VX Ace
gatunek: rpg
język: angielskiDOWNLOAD

Demony, potwory, duchy i inne monstra przedstawione w świecie odzianym w 8-bitową grafikę rodem z NES'a? Tak to możliwe i co ciekawe - bardzo wciągające. Dołącz do Roberty, Dee oraz Eddy'ego w ich "życiu po życiu" i pomóż odebrać posiadłość wampirów z rąk straszliwej wiedźmy.

Fabuła

W dzień przed "świętem wszystkich potworów, demonów i zjaw" mała Roberta nie może wytrzymać w jednym miejscu, jest ogromnie podekscytowana z powodu pierwszej w swoim życiu Halloween'owej imprezy szkolnej. Po prostu nie może doczekać się, aż wróci do domu, aby z mamą uszyć przerażający kostium na bal. Niestety przypadkowe zdarzenie rujnuje wszelkie plany dziewczynki, wysyłając ją w podróż do świata, o którym nie miała nawet pojęcia. Roberta dołącza do Dee oraz Eddy'ego na ich drodze ku ratowaniu świata przed złowrogą siłą znaną jako Nastoletnia Rebelia (Teenage Rebellion). Tyle dowiedzieć można się z tematu na stronie rpgmakerweb.com poświęconemu grze "Halloween Bash", jednakże jak to wygląda w praktyce? Pięcioletnia Roberta podekscytowana wraca ze szkoły do domu sama (Cóż za zwyrodnialec pozwala wracać tak młodemu dziecku samemu do domu?). Jak to bywa wśród dzieci, dziewczynka jest zbyt pogrążona w swoich rozmyślaniach, przez co nie zauważa nadjeżdżającego pojazdu, doprowadza to do nieuważnego wtargnięcia na przejście dla pieszych. Wydawać by się mogło, iż śmierć jest końcem dla każdego z nas, jednakże w tym przypadku okazała się jedynie początkiem. Dziewczyna już jako duch budzi się w świecie, do którego prędzej czy później trafiają ludzkie dusze. Nie jest to jednak niebo, czy też piekło, a miasteczko "Hallow's Eve". Poznaje tam człowieka Eddy'ego oraz wampira Dee, którzy ratują ją z opresji, po czym zapraszają na imprezę. Na miejscu okazuje się jednak, iż dom, którego właścicielem jest ojciec Dee został przejęty przez wiedźmę, która chce podbić świat. Całość okraszona jest świetnymi dialogami, które w większości powinny być zrozumiałe nawet dla średnio zaawansowanych w języku angielskim osób.

Mechanika

Jak już wyżej napisałem, posiadłość została opanowana przez wiedźmę i jej pobratymców, dlatego naszym głównym zadaniem będzie wypędzenie ich za pomocą turowych walk. Małą zmianą jest jedynie fakt, iż zamiast standardowych komend "atak, magia, przedmioty etc." wybieramy pomiędzy umiejętnościami, które zdobywać będziemy za pomocą specjalnego przedmiotu. Dodatkowo mapy przystosowane są do "eksploatowanego" stylu gry, a co za tym idzie przy różnych szafkach, stolikach i innych bliżej nie określonych przedmiotach znaleźć będziemy mogli "ulepszacze statusu", dla naszych bohaterów, gdyż w projekcie nie występuje możliwość nabijania poziomów. Ciekawie prezentuje się również menu zarówno te w grze, jak i główne.

Oprawa audiowizualna

Graliście kiedyś w pierwsze Final Fantasy na NES'ie, bądź Pokemon Gold spod Gameboy Color i styl graficzny przypadł wam do gustu? W takim razie trafiliście w dobre miejsce. "Halloween Bash" to gra stworzona na 8-bitowych kafelkach, które przedstawiają głównie kolor fioletowy, tak dobrze widzicie. Całość oparta jest właśnie na odcieniach fioletu, co powoduje, iż wygląda nietuzinkowo, a zarazem bardzo schludnie. Podobnie jest z utworami muzycznymi, które towarzyszą nam podczas rozgrywki. Minusem jest jedynie użycie standardowych dźwięków menu, które nijak pasują do tego klimatu.

Podsumowanie

Reasumując projekt technicznie oraz fabularnie wygląda dobrze, a od strony audiowizualnej nie wypali wam oczu, ani nie sprawi, że zwiędną wam uszy. Dlatego z całą pewnością można polecić go na niedzielny, nudny, zimowy wieczór.


PLUSY:
- oprawa graficzna
- dialogi
- styl walki
- klimat

MINUSY:
- standardowe dźwięki menu
- lekki niedosyt (chciałoby się więcej :D)


FABUŁA: 4/6
GRAFIKA: 4/6
KLIMAT: 4/6
MUZYKA: 4/6
MECHANIKA: 4/6

ŁĄCZNA OCENA: 4


 
 
www.000webhost.com