Recenzja gry

 
 
 
Grimps: A Christmas Puzzle - Momeka
(PInroz)

data wydania: grudzień 2017
maker: 2003
gatunek: logiczna/świąteczna:)
język: angielski

 

DOWNLOAD

Idą święta, gromadka słodkich pingwinków przygotowuje się do tego jednego dnia w roku, gdzie mogą wszyscy spędzić mile razem czas. Niestety wszystko się komplikuje. Zło chce im zniszczyć święta, więc musimy im pomóc.

Grimps: A Christmas Puzzle to krótka gierka, w której wcielamy się w małego pingwinka, który wraca do swojej wioski, aby spotkać się ze swoją rodziną i przyjaciółmi. Chcą spędzić razem Święta, lecz niestety gdy docieramy na miejsce, dowiadujemy się, że osada została zaatakowana przez tytułowych Grimpsów, która zabrała do niewoli połowę mieszkańców wioski. Naszym zadaniem jest uratowanie ich. Szczerze mówiąc, fabuła mogła być lepsza, lecz nie jest też najgorsza. Więc nie ma się do czego przyczepiać ;D

Gra oferuje pięć poziomów (+ walka z bossem), przy których będziemy musieli wykazać się sprytem
i inteligencją. Mimo iż etapy na pozór wyglądają na dość łatwe i banalne, będziemy musieli jednak nieraz ruszyć mózgownicą, by ogarnąć, jak przejść dany poziom. Jeżeli przypadkiem zostaniemy złapani przez Grimpsa, będzie trzeba przejść dany etap od nowa.

Jest to metoda prób i błędów, więc nie musimy się martwić liczbą żyć, oraz tym, że nie zapisaliśmy grę, mimo iż takiej mechaniki w grze nie uświadczymy. Sporym plusem gry jest dynamiczna walka z bossem, w której nie mamy zbyt dużo czasu na zastanawianie się. Mówiąc szczerze, bardzo przypadła mi do gustu.

Graficznie gra prezentuje się naprawdę dobrze. Już po odpaleniu gry możemy poczuć bijący z niej kreskówkowy klimat. Natomiast oprawa muzyczna dodaje sporego klimatu starych szkolnych gier logicznych i kreskówek o tematyce bożonarodzeniowej. Największym minusem tej gry, jest to, że jest bardzo krótka. Zwłaszcza, gdy zacząłem się wkręcać w rozgrywkę, zwłaszcza przy tej walce z bossem. Zbyt szybki koniec gry pozostawił mnie z uczuciem niedosytu. Autor mógł postarać się wprowadzić więcej poziomów, więcej urozmaiceń, no ale cóż - dostaliśmy gierkę na maksymalnie 25 minut grania.

Grimps: A Christmas Puzzle, jak mówiłem, jest grą krótką, ale za to z bardzo ciekawą rozgrywką. Bo w końcu nie często powstają gry o tematyce Świątecznej. Więc, jak chcesz zagrać coś po kolacji wigilijnej to bardzo polecam tą grę.


PLUSY:
+Kreskówkowa grafika
+Walka z Bossem

MINUSY:
- bardzo krótka


FABUŁA: 3/6
GRAFIKA: 4/6
KLIMAT: 4/6
MUZYKA: 4/6
MECHANIKA: 3/6

ŁĄCZNA OCENA: 4


 
 
000webhost logo