Recenzja gry

 
 
 
Double Trouble - LockeZ
(PInroz)

data wydania: styczeń 2001
maker: 95
gatunek: rpg
język: angielski

 

DOWNLOAD

Makerówki mają to do siebie, że często są czymś inspirowane. Grami, filmami, czy nawet książkami... Podobnie jest z tym tytułem, a autor najprawdopodobniej inspirował się Pokemonami, oferując nam nietuzinkową grę z Zespołem R w roli głównej.

Fabuła:

W grze Double Trouble wcielamy się w dwóch bohaterów: Jessie i Jamesa, którzy dowiadują się, że ich rodzice zostali zamordowani przez wędrownych bandytów. Dowiadując się o tym, nasi znani z występków antagoniści postanawiają stać się bohaterami, którzy zaczną walczyć z przestępczością. Nazywają siebie ''Zespół R'' i ruszają w świat nieść prawo i sprawiedliwość. Jednak wkrótce odkrywają oni mroczne sekrety Imperium Martec, które prowadzi ich do wielkiej afery. Sama gra powiewa sporą dawką ironii i nie bez powodu. Skoro głównymi bohaterami są antagoniści znanej na cały świat gry o kieszonkowych potworach. Jednak w grze prócz słowa ''Zespół R'' i znanych z tej organizacji postaci Jessie i Jamesa, nie doświadczymy w grze żadnych Pokemonów. Więc czego możemy się spodziewać? Specyficznego humoru, bo jak twierdzi autor, gra jest komedią.

Grafika, muzyka i system walki:

Niestety w Double Trouble grafika nie różni się niczym specjalnym od reszty projektów stworzonych w RPG Makerze 95. Bardziej trzeba zwrócić uwagę na wystrój poszczególnych lokacji... który jest bardzo skromny. Większość lokacji jest zupełnie pusta, na przykład Wioska Regala ;D
Dobro słowo można za to powiedzieć o zastosowanej w grze muzyce, która jest według mnie świetnie dopasowana do lokacji i stwarza przyjemny klimat.
Na plus można również zaliczyć dobry balans w systemie walki. Lecz jak na mój gust, zamiast standardowych potworów, powinny być pokemony. Może wtedy walki były by o wiele bardziej widowiskowe.

Zakończenie:

Double Trouble, mimo pozorów, jest grą długą. Jak twierdzi autor około 30-40 godzin. Jeżeli ktoś chce się przekonać o jak długa jest ta specyficzna rozgrywka, serdecznie polecam tę grę wszystkim miłośnikom starszych wersji RPG Makera.


PLUSY:
- Klimatyczna muzyka
- Specyficzny humor
- Dobrze zbalansowany system walki


MINUSY:
- Większość lokacji świeci pustkamiFABUŁA: 4/6
GRAFIKA: 3/6
KLIMAT: 3/6
MUZYKA: 4/6
MECHANIKA: 2/6

ŁĄCZNA OCENA: 3+


 
 
www.000webhost.com