Recenzja gry

 
 
 
Darkest Dreams  - SMP
(CrasheR)

data wydania: kwiecień 2015
maker: VX Ace
gatunek: horror
język: angielskiDOWNLOAD

Nawiedzony dom, nocne koszmary, krzyki i plamy krwi to częste elementy pojawiające się w horrorach. Dorzućmy do tego garść screamerów, mutantów, demonów i bam! Mamy Darkest Dreams.

Frey Smith znajduje niesamowitą okazję. Pewne małżeństwo postanowiło sprzedać swój dom po nie dość wygórowanej cenie. Nie zastanawiając się nad powodem (czy też późniejszymi konsekwencjami) główny bohater postanawia go nabyć. Szybko jednak zaczyna tego żałować. Od tygodnia bowiem podczas snu zaczyna słyszeć różne przeraźliwe dźwięki oraz odczuwać, iż obserwowany jest przez coś bardzo złego. Pewnej nocy postanawia zebrać się w sobie i sprawdzić skąd dochodzą owe dźwięki. Sama fabuła przedstawia się dość ciekawie, a na dodatek opisana jest w przemyślany sposób. Oczywiście nie brakuje również pewnych nielogiczności (zagadka matematyczna od demona). Mimo kilku małych wpadek całość jest jednak znośna i w ogólnej ocenie wypada dobrze, głównie dzięki 3 większym cut scenkom. Klimat budowany jest przez ciężką muzykę oraz sporą liczbę straszaków, które nie wszystkim przypadną do gustu. Nie są one jednak powodem, aby porzucać projekt.

Jak napisał sam autor, Darkest Dreams to krótki, przygodowy horror. Całość jako gameplay wypada raczej miernie. Kilka przedmiotów do znalezienia, zagadek oraz zręcznościowych wyzwań. Niby niewiele, ale jeżeli chodzi o 25-30 minutowy projekt w zupełności wystarczy.

Graficznie gra oparta jest głównie o RTP, jednakże znajdują się w niej również grafiki należące do innych osób. Oprawa wizualna prezentuje się spójnie i prawdę mówiąc wygląda przyzwoicie. Jeżeli chodzi o muzykę oraz dźwięki to stoją one na wysokim poziomie. Naszej wędrówce przez „Najmroczniejsze Sny” towarzyszą zwykle ciężkie, pasujące do sytuacji utwory, które nie przysporzą was o ból głowy.

SMP jako pierwszą grę zaserwował nam krótki, trzymający w napięciu horror, który znajdzie swych zwolenników wśród fanów straszaków, ale i nie tylko. Mocny start i ciekawe zakończenie spowodują, iż nie będziecie żałować minut przeznaczonych na ten projekt. Gdyby każdy pierwszy projekt trzymał taki poziom to świat makera byłby o wiele piękniejszy.


PLUSY:
- klimat
- napięcie
- dobre zakończenie


MINUSY:
- 20 minut gry
- kilka drobnych błędówFABUŁA: 4/6
GRAFIKA: 3/6
KLIMAT: 5/6
MUZYKA: 4/6
MECHANIKA: 3/6

ŁĄCZNA OCENA: 3+


 
 
000webhost logo