Recenzja gry

 
 
 
Catch Sheep - Aresjej Games
(ravenone)

data wydania: grudzień 2016
maker: XP
gatunek: zręcznościowa


  

Pamiętacie prostą zręcznościówkę Łap Owce? Właśnie wyszła jej poprawiona, angielska wersja. Co nam owy projekt oferuje? Zapraszam do krótkiej recenzji.

Catch Sheep, bo tak teraz ta gra się zwie, to wciąż prosta zręcznościówka. Naszym celem jest złapanie jak największej ilości owiec. Do wyboru mamy trzy plansze: Forest, Love oraz Mud. Czym się różnią? Niestety tylko nawierzchnią i kolorystyką. Cała lokacja, owszem, wygląda uroczo - mamy rzeczkę, sporo drzew i roślin oraz masę owieczek do złapania.
Zwierzątka poruszają się dość leniwie, dlatego też łapanie kolejnych okazów nie stanowi żadnego wyzwania. Problem zaczyna się, gdy napotkamy na psa pasterza, który porusza się równie szybko co my i gdy nas dorwie - kończą się nasze łowy. Gra podlicza punkty i... to w zasadzie tyle.
Jedynym urozmaiceniem tej rozgrywki jest wybór wspomnianych już lokacji, koloru psów oraz poziomu trudności. Różnica w poziomie leveli sprowadza się tu do ilości psów na planszy.

Grze towarzyszy żwawa muzyka i radosna oprawa graficzna. Niestety sama rozgrywka może bawić przez kilka pierwszych minut, bo potem zwyczajnie nie robimy innego. A fakt, że autorzy za grę liczą sobie 5$ uważam za żart. Jest wiele innych darmowych gier, które tego typu zręcznościowe etapy oferują jako mini dodatek do większych produkcji.
Catch Sheep to prosta zręcznościówka z lekkim klimatem. Niestety poza łapaniem owiec i wyborem poziomów nie oferuje nic więcej.

Grę możecie zakupić tutaj.

PLUSY:
- lekki klimat
- wygląd lokacji

MINUSY:
- oferuje mało rozgrywki
- szybko się nudzi


GRAFIKA: 4/6
KLIMAT: 3/6
MUZYKA: 3/6
MECHANIKA: 2/6

ŁĄCZNA OCENA: 2+


 
 
www.000webhost.com