Recenzja gry

 
 
 
Castles at War - freezing_rain
(PInroz)

data wydania: sierpień 2012
maker: VX
gatunek: strategia
język: angielski

 

DOWNLOAD

Dziś prezentuję wam prostą, lecz zarazem ciekawą gierkę autorstwa zagranicznego makerowicza o osobliwym nicku freezing_rain. Co to jest? To strategia w czasie rzeczywistym!!!??? Castles at War!

Rozgrywka:

Castles at War to strategia w czasie rzeczywistym, w której na niewielkich mapach tworzymy nasze królestwo. Budujemy swoją bazę, gromadzimy złoto z kopalni, bronimy zamku za wszelką cenę i walczymy z nadchodzącym na nas wrogiem. A wszystko to zrobione jest na standardowych zasobach z RPG Makra VX. Po włączeniu gry mamy możliwość rozegrania jednej z dwóch kampanii (obie kampanie składają się w sumie z 12 misji) lub rozegranie zwyczajnej potyczki, na której możemy wybrać rodzaj mapy (jednej z 4 rodzajów terenu), sumę złota i liczbę jednostek. A dla osób, które mają kłopoty z ogarnięciem jak to działa, jest również dostępny samouczek.

Mechanika i muzyka:

Do obsługi używamy myszy lub strzałek. Poruszamy krzyżykiem po niewielkiej mapie, na której w określonych miejscach możemy budować określone budowle. Jest aż 7 różnych struktur budowlanych, które po wybudowaniu dają nam różne bonusy. Po ich umieszczeniu możemy gromadzić złoto i tworzyć armię. W grze doświadczymy czegoś na pozór podobnego do głosu skryby z gier z serii Twierdza (Stronghold), które się aktywują po wykonaniu danej czynności. W grze możemy też zdobywać osiągnięcia. W sumie jest ich tylko 11, ale jak na taki krótki projekt to i tak sporo. Bardzo dynamiczna muzyka w tle dodaje sporego klimatu i daje się wciągnąć w rozgrywkę jednak przy dłuższym graniu zaczyna doskwierać nuda.

Zakończenie:

Castles at War jest grą prostą w obsłudze i bardzo ciekawą. Bo nie co dzień spotyka się gry strategiczne w czasie rzeczywistym stworzone w RPG Makerze ;D


PLUSY:
- Ciekawy pomysł na grę
- Dynamiczna muzyka
- Rozgrywka


MINUSY:
- Po dłuższym czasie gra zaczyna nudzić


GRAFIKA: 2/6
KLIMAT: 3/6
MUZYKA: 4/6
MECHANIKA: 4/6

ŁĄCZNA OCENA: 3


 
 
www.000webhost.com