Recenzja gry

 
 
 
Avarice - Krisanna
(PInroz)

data wydania: grudzień 2009
maker: VX
gatunek: rpg
język: angielskiDOWNLOAD

Gra tworzona na konkurs... Pewna makerowiczka o nicku Krisanna postanowiła wziąć udział w konkursie 2009 Game Chill Competition. Tak oto stworzyła ona ciekawą produkcję i to w zaledwie dwa tygodnie. Zapraszam do recenzji Avarice.

Fabuła:

Pewien arogancki czarodziej o imieniu Vandeli szuka czegoś cennego i zrobi wszystko by to zdobyć. W swoją sprawę wciąga młodą rudowłosą dziewczynę o imieniu Lexi. Wraz z nią wyrusza w wielką podróż, by odnaleźć to, czego tak bardzo pragnie ów mag. Przynoszą ze sobą mnóstwo kłopotów gdziekolwiek się znajdą. Właśnie w tym momencie zaczyna się nasza wielka przygoda. W grze będziemy mogli na zmianę kierować zarówno Vandelim jak i Lexi, a każda z postaci posiada swoje unikatowe zdolności, które przydają się w czasie eksploracji poszczególnych map. Gra, mimo pozorów, wygląda naprawdę dobrze, mapki są przemyślane, większość lokacji naprawdę cieszy oczy. Można w tej grze poczuć ciągle zmieniający się klimat fantasy z science fiction. Mimo to, wszystko wygląda naprawdę dobrze.

Mechanika:

W grze doświadczymy ciekawie zaprojektowanego systemu ABS, który robi naprawdę spore wrażenie, jednak jest w nim spore utrudnienie, jeżeli chodzi o strzelanie z broni dystansowej. Nie zależnie jaką postacią kierujemy, po pokonaniu każdego przeciwnika zamiast doświadczenia, otrzymujemy punkty nauki, które możemy inwestować w talenty oby dwóch postaci. Natomiast same talenty mają duży wpływ na rozgrywkę, gdyż umożliwiają graczowi dostanie się w trudno dostępne miejsca lub zwiększając skuteczność ataków naszych herosów.
Lexi dysponuje typowymi talentami bojowymi i talentami mechanicznymi (służącymi do otwierania mechanicznych bram i korzystanie z urządzeń), natomiast Vandelim dysponuje talentami magicznymi. Każda z postaci również posiada własny asortyment: od broni białej po broń palną dla naszej wojowniczki, aż po rozmaite zaklęcia dla naszego ambitnego magika.
Ciekawie zbudowane w grze jest też menu główne, które wygląda naprawdę bardzo ładnie. Mamy również możliwość zmiany poziomu trudności. Niestety grę można zapisywać tylko w poszczególnych miejscach.
Sporym minusem tej gry jest system myszy, który jest tu po prostu nie potrzebny, gdyż służy on tylko do walki z potworami. W dodatku jest to spore utrudnienie w starciu z potworami (zwłaszcza jeżeli korzystamy z broni dystansowych) Jednak nie przejmujcie się, klawiatura też jest przystosowana do systemu walki.

Zakończenie:

Avarice jest grą przyjemną i wciągającą. To naprawdę ciekawy i dobrze skonstruowany projekt – i to w zaledwie dwa tygodnie. Warto dodać, że gra posiada dwa zakończenia. Serdecznie polecam każdemu poszukiwaczowi dobrej zabawy :)


PLUSY:
- Ciekawie przedstawiony system Talentów
- Wciągająca rozgrywka


MINUSY:
- System myszyFABUŁA: 3/6
GRAFIKA: 4/6
KLIMAT: 4/6
MUZYKA: 3/6
MECHANIKA: 5/6

ŁĄCZNA OCENA: 4


 
 
www.000webhost.com