Analizy

 
 
 
Rhythos RPG Builder - Konkurencja dla RPG Makera?
(CrasheR)

Rhythos RPG Builder w pigułce:
-Kompletnie darmowy (oparty na licencji open source).
-Zaprojektowany w taki sposób, aby był łatwy w użyciu.
-Podwójny system w Hexe: wizualna obsługa zdarzeń niewymagająca znajomości języków programistycznych oraz możliwość bezpośredniej edycji kodu w razie potrzeby.
-Niesamowita 16bitowa grafika od Liberated Pixel Cup oraz Open Game Art!
-Ekscytująca muzyka i efekty dźwiękowe od Robot Horse Productions. (Możecie przesłuchać je tutaj) -Dostępne platformy (Flash, PC, Mac, Linux, HTML5, iOS, Android, Ouya).
-Bardzo elastyczny i rozszerzalny, z potężnym systemem wtyczek do dodawania kolejnych dodatków, skryptów walk i wielu więcej!

Takie informacje zobaczyć można w temacie użytkownika Terra0Nova na stronie rpgmaker.net. Ów użytkownik tworzy swój własny program do produkcje gier RPG z dość ciekawym systemem walki, który przetestować możecie tutaj online!
Całość co ciekawe posiadać będzie możliwość wyeksportowania naszego działa do formatów takich jak np Flash, HTML5, iOS czy Android, co spowoduje, iż nie będziemy ograniczeni jedynie do jednego grona odbiorców, jak to jest w przypadku RM'a. Dodatkowo Terra0Nova informuje nas, iż nie jest to jego pierwsze spotkanie z takową produkcja, gdyż w przeszłości pracował nad takimi narzędziami jak np. VIDE narzędzie do tworzenia animacji 2D - HTML Tactics oraz 3D cloud and atmosphere rendering API. Jest również założycielem i głównym programistą grupy Fancy Fish Games, która jak na razie wydała 6 gier.

Wracając jednak do samego programu. Jednym z głównych jego plusów będzie edytor map podobny w dużym stopniu do tego znajdującego się w RM2k3, z tym wyjątkiem, że do dyspozycji będziemy mieli maksymalnie 20 warstw, tile mogą być dowolnej wielkości, a na mapie można łączyć "kafelki" z każdego tilesetu w programie (Dzięki temu np z lasu będziemy mogli przejść bezpośrednio do miasta bez potrzeby ustawiania teleportów) oraz zdarzenia będą mogły zostać umieszczone na każdej warstwie.


Tutaj mały pokaz z edytora map:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ON0AVyLHjvk

Więcej informacji znajdziecie tutaj:
http://www.kickstarter.com/projects/davidmaletz/rhythos-rpg-builder

 
 
www.000webhost.com