Aktualności

 
 
 
Pełniaki 2011 - pełne wersji gier spod makera XP
(Nexis, ravenone)

Przed długi czas wałkowaliśmy temat upadku sceny i braku gier. Tymczasem parę dłuższych chwil spędzonych na przeszukiwaniu forów i portali dało nam kilkanaście tytułów z makera XP. Mówiliśmy o braku nowych użytkowników i projektów, tymczasem spora część tegorocznych produkcji to debiutanckie projekty nowicjuszy - głównie krótkie rpgi bazujące na podstawowych funkcjach i zasobach programu.
Łącznie zgromadziliśmy 21 tytułów, niektóre z nich powinny być traktowane jako ciekawostki/eksperymenty. Na forum zajmują jednak miejsca obok innych pełnych wersji gier, dlatego i my umieściliśmy je w pełniakach. Zapraszamy do lektury, a następnie do głosowań na Golden Forkach na waszych faworytów.


ADVENTURE - GameBoy


Projekt robiony na wakacyjny konkurs na rmxp.pl. Wcielamy się w rolę wędrowca, która wkracza do tajemniczego labiryntu. Za krótka, żeby uznać ją za pełnoprawną grę, na forum widnieje w dziale Małe Gry.


AGNOSCO – Noruj


Niekonwencjonalna produkcja typu point & click, stylizowana na horror. Graficznie opiera się na zdjęciach. Klimat jest rewelacyjny i za to dla autora duże brawa. Polecam zagrać w nocy – ja kilka razy mało co nie podskoczyłem. Świetna gra.


BOHATER - Matukin


Klasyczny pierwszy projekt autora - krótkie rpg oparty na grafikach RTP, standardowy Battle System i... można poekspić na żabach. Dużo błędów ortograficznych.


CHAOS WORLD - PaKiTos


Turowa bijatyka wydana w lutym. Bardzo dobry pomysł, lecz wykonanie nie najlepsze. Mało wszystkiego i wielka monotonność walk. Zmarnowany potencjał.


ED, EDD, EDDY: ROBOTS ATTACK - Kuba pajączek


Gra oparta na popularnej kreskówce. Postacie znane z ekranu tv, ostra mieszanka grafik i przeciętnej jakości rpg. To już bodaj 4 gra autora, a podwyższenia poziomu jakości jego gier ciągle nie widać.


FATUM – Vitas


Fatuma wyszły dwie części. Pierwsza była nie patyczkując się – ohydna. Druga już trochę lepsza, lecz znów autor się nie postarał w imię szybszego wydania produkcji. A szkoda, bo mogło wyjść z tego coś naprawdę ciekawego. Nie polecam.


FRANTIGER – Ruuuudy102


Za pomocą ustawiania strzałek pomagamy naszemu bohaterowi dotrzeć do złotego pucharu. Niestandardowe grafiki, ciekawy pomysł i 10 poziomów do przejścia.


INKWIZYTOR - Nightcrawler


Gra stworzona na konkurs Ultima Tournament II. Prosta platformówka opowiadająca o losach dzielnego inkwizytora. Drobne błędy, ale zabawa przednia!


LABIRYNT - Melvin


Prosta gra logiczna, ciekawy pomysł i ładne wykonanie. Brawa dla autora za chęci i oryginalną produkcje, których jest zresztą coraz mniej.


PING-PONG - Melvin


Ponoć to tylko przerobiony skrypt... Tak czy siak - pograć się w ping ponga gra. "Gra" Melvina ląduje w pełniakach nieco na wyrost.


PRZYGODY BOBKA FETORKA – Tenac666


Bardzo krótkie RPG o chłopcu, który śmierdzi. Gra początkowo miała być parodią, lecz wyszło coś niezbyt śmiesznego. Jeżeli kompletnie nie macie w co grać, to może to wam pomóc zabić troszkę nudy.


PRZYGODY KOTKA(I) MIA – Feniks


Projekt konkursowy, robiony w tydzień, jednak mi szczególnie się spodobał. Ciekawy pomysł, niezłe wykonanie. Choć znajdzie się parę błędów, szczerze polecam.


REBELIA – Malyna


Rebelia to kolejny przykład wysypu tegorocznych rptów. Klasycznie - zasoby rtp, pustawe mapy, niedopracowana mechanika i błędy ortograficzne.


STARA KOPALNIA – Patrykgazing


Krótki i niedopracowany projekt o bohaterskiej walce ze złem. Jeden z wielu produktów, o których za wiele dobrego powiedzieć się nie da.


THE EPIC STORY – robertos76


Ładny title, nie najgorsza muzyka – jednak im dalej tym gorzej. Chaotyczna fabuła, bardzo kiepskie dialogi, znów mało broni, umiejętności, itd. Nie polecam.


TRAVELERS ADVENTURE - Patrykgazing


Kolejny debiutancki rpg wykorzystujący podstawowe zasoby programu. Sporo błędów, głównie związanych z teleportami. Gra z serii - zagrać i zapomnieć.


TRIS - Nightcrawler


Krótka gra robiona na potrzeby konkursu. Tris to luźne połączenie Tetrisa i gier z serii Bejewelled. Ciekawy pomysł w dobrej oprawie graficznej, a z drugiej strony lagi i blokujące się elementy.


WROTA ARKANY 3 – ravenone


Kolejna, ostatnia część trylogii wykonanej przez Ravenone. Przy premierze szczególnie mnie zdziwiło to, jak szybko autor pracuje. No, ale o samej produkcji – jest bardzo, bardzo dobra. I na szczęście łatwiejsza od swoich poprzedniczek. Polecam.


WSPOMNIENIA ISHIRO – Malyna


Kolejna opowieść o chłopcu, którego rodzice zostają zamordowani. Nasz bohater - Ishiro - postanawia się zemścić i wyrusza w pościg za mordercą. Podstawowe zasoby programu, nieco problemów z przełącznikami i prosta walka.


ZABIĆ HERETYKÓW! - Sabikku


Kolejny konkursowy projekt, aż dziw bierze, że w tak krótki czasie powstało coś tak dobrego. Kosmiczna strzelanka z dużą dawką humoru. Warto zagrać.


ZOMBIA DEFENCE – bahometh


Ciekawa gra, pierwszy projekt autora. Lekko przypomina Resident Evil i jest naprawdę dobrym sposobem na nudę. Wszystko jest na przyzwoitym poziomie.

 
 
www.000webhost.com