Aktualności

 
 
 
Niedokończone - część 3
(ravenone, Kleo 29.10.2014)

cZerknijcie na część pierwszą i drugą przed lekturą tego artykułu. Głównym odniesieniem do tej części "nieukończonych" powinny być "W produkcji" z zapowiedziami najciekawszych projektów z 2013 roku. Z 10 wymienionych tytułów wyszła tylko Ciemność Zombika, niebawem powinno ukazać się również Asgun Noruja.

W Golden Forkach 2013 w kategorii dem startowało 7 tytułów. Jak to zwykle bywa, żadne z nich nie doczekało się ukończenia projektu (Zakon Rubinowego Smoka, ArkanA 2, Legendarny, Rise of the World, GK Legenda). Jedynie dwa najwyżej sklasyfikowane projekty (Saga Demonów, Divinity Fatum) pozostawiają nikły cień szansy na ukończenie, chociaż progres w obu przypadkach jest coraz mniej zauważalny.
Z 7 zapowiedzi z GFów ukończenia doczekał się jeden tytuł - Krew Zdrajcy. Pozostałe (Nichter, Kruk 2, Najlepsze Kampanie SD: Hope, The Hero, Pokemon Zefir) najprawdopodobniej pozostaną tylko konkursowymi zapowiedziami.
Gdy sięgniemy jeszcze dalej, czyli do Golden Forków 2011 i spojrzymy na tytuły zapowiedzi z tego okresu, mało kto będzie kojarzył któryś z tytułów:
Myth, Maledetto: Nascita, Ballady: Baśń o Grimie, Detektyw Enderson, Camelot, Old Fantasy Rozdział I: Błędy Przeszłości, Strefa 52. Wyjątkiem jest tutaj projekt Prekiego, w którego mogliśmy faktycznie pograć: Z Archiwum Tsukuru. Również dema z tego okresu zakończyły swój żywot na etapie GFów:
Pragnienie Krwi, Karty Arkany, Apokalipsa, Nevermore: The Oder Side of The Mirror, World Of Arkania, Star Wars - Way of the Jedi, Tals i Woka: Kula Dartex, Kakashi Gaiden RPG.
To takie spojrzenie analityczne fana RMówek zmęczonego czekaniem na nowe gry. Miejmy nadzieję, że wrócą jeszcze czasy, gdy zamiast wspominać niedokończone projekty, nie będziemy nadążali z recenzowaniem w Gońcu pełniaków.
A poniżej prezentujemy przemyślenia naszej czujnej na scenowe nowości koleżanki z Twierdzy.

Oficjalnie już zakończyło swój żywot przygotowywane przez 6 lat (sic!) demo gry Delusion autorstwa GameBoya. Ostatnia próba wskrzeszenia go miała miejsce całkiem niedawno, jednak w końcu twórca poddał się ostatecznie i przyznał, że nie ma szans na ukończenie gry.
Po dłuższej nieobecności na scenie pokazał się Lestero, twórca gry The Wicher 2012. Oficjalnie potwierdził, że nie kontynuuje już prac nad zapowiadanym onegdaj projektem opartym o legendę sławnego łucznika z Sherwood (o tytule oczywiście Robin Hood). Założył też natychmiast nowy temat z zapowiedzią innej gry, tym razem w starych, wiedźmińskich klimatach. Mamy nadzieję, że za rok ten projekt nie okaże się kolejnym nagrobkiem na cmentarzu polskiego RM-a.
Nieciekawa atmosfera zrobiła się ostatnio na forach wokół mocno wyczekiwanego Kruka 2, którego od dłuższego czasu przygotowywał INRE. Jakiś fragment gry był już gotowy, przetestowany i ograny, aż tu nagle autora dotknęła ponoć awaria komputera (legendarny spalony dysk?), po czym sprawa ucichła. Aż do wybuchu dość karczemnej awantury z X-Techem w roli głównej, zakończonej (chwilowym, miejmy nadzieję) zamknięciem tematu z grą. Oby to był tylko letarg, a nie całkowity zgon.
Zamknięty jest też obecnie na Gospodzie temat gry The Hero (Dr.Man), bogato zapowiadającego się RPG w stylu Wrót Arkany (czy, jak kto woli, Gothika :). Trudno powiedzieć, co to oznacza, ale oby nie kolejny spalony dysk.
Na osobny akapit zasługuje jeden z najbardziej płodnych twórców w dziejach polskiego (i możliwe, że nie tylko) RM-a, a mianowicie Zombik. Ten od zawsze miał zwyczaj zapowiadać i rozpoczynać mnóstwo projektów, ale daleko mniej z nich kończyć. A przez ten rok popadł już w kompletny marazm i póki co nie wydał w 2014 roku żadnej gry. Lista niezrealizowanych obietnic wciąż puchnie, a widnieją na niej między innymi dema: Dominium i Ookami oraz tegoroczne zapowiedzi: Turniej Zombika (scenówka) oraz Pascha (horror w klimatach wielkanocnych).
Sporo jest też zapowiedzi, które zaplątały się w mglistej strefie między życiem a śmiercią. Są to między innymi: kilka projektów TagTeamu (Arena, Shikima 2, Wymiar X), ambitny projekt Micha Bracia de Posaran, świetnie zapowiadająca się Era Eteru (omnom), zwycięzca ubiegłorocznych goldenforkowych zapowiedzi Nichter Dragona Kamillo, Gildia Feara, czy będący na wiecznym ukończeniu horror Akiego o tytule Hope.

 
 
www.000webhost.com