Analizy

 
 
 
Gra na próbę, czyli przegląd demówek
(ravenone & Noruj, 17.12.2015)

Trzecia i ostatnia już porcja dem z ostatnich dwóch lat. Dziś oprócz rpgów opisujemy również tekstówkę i scenowy dungeon crawler.

Dark Dawn
autor: Diablo
gatunek: rpg
maker: VX

DOWNLOAD

(Noruj)
Dark Dawn to z pewnością interesująca i nie mała gra. Demo bowiem, oferuje nam co najmniej 2 godzinną przygodę w mrocznym świecie Arphen. W ramach zabawy wcielamy się w żołnierza imieniem Curtis, który na skutek wielu wydarzeń, trafia na niebezpieczną wyspę Marakajów. Wyspa słynie głównie z tego, że żyją na niej kanibale, a nasz bohater zdaje się być smakowitym kąskiem dla tubylców. Naszym zadaniem więc jest przeżyć… Spodziewajcie się sporo ABSowych potyczek, dużo łażenia i wykonywania questów pobocznych. Gra oferuje nieco zwiedzania i badania tajemnic wyspy, kilka standardowych błędów i klimat zachodnich rpgów. Gra warta sprawdzenia i narobienia sobie smaczku przed pełną wersją.

ZALETY:
- klimat

DO KOREKTY:
- Drobne poprawki mechaniki
- Więcej pomysłów na rozgrywkęPodziemia
autor: Adrapnikram
gatunek: rpg
maker: XP

DOWNLOAD

(ravenone)
Szykuje się kolejny duży rpg. Samo demo Podziemi zaskakuje rozmachem i ilością dodatków. Wybieramy klasę, a później udoskonalamy masę talentów, które mają wpływ na rozgrywkę. Fabularnie też jest nieźle - ludzie uciekli do podziemi i zbroją się na nadejście nieumarłych. Główny bohater poza masą questów pobocznych, ma też kilka swoich, głównie rodzinny zmartwień. Czuć gęsty klimat umierającego świata. Pomaga w tym ponury wygląd lokacji (miasto w podziemiach jest naprawdę dobrze zaprojektowane) oraz smętny soundtrack.
A na deser mamy efektowny side battle system - wysokie battlery robią niemałe wrażenie, a liczne animacje nadają walce dynamiki. W dodatku możemy niektóre stwory oswoić i korzystać z ich pomocy w następnych bitwach. Dużo frajdy sprawiało mi bieganie z nietoperzem kąsającym moich wrogów równie często co mój bohater. Świetny pomysł na powiększenie drużyny.
Podziemia to całkiem porządny rpg, miejmy nadzieję, że autor nie porzuci projektu i w przyszłym roku będziemy mogli cieszyć się z pełnej wersji.

ZALETY:
- "podziemny" klimat
- wygląd lokacji
- efektowny system walki
- rozwój postaci

DO KOREKTY:
- sporo błędów w dialogach
- zapełnienie miastaGotik
autor: ravenone
gatunek: dungeon crawler/logiczna
maker: XP

DOWNLOAD

(Noruj)
Gier nietypowych ciąg dalszy, bo oto wychodzi demo gry Gotik – scenowego dungeon crawlera. Pomysł zdecydowanie nienajgorszy, a i wykonanie wcale nie odstaje. Sterujemy nieustraszonym Tech-Z, który wyrusza aby zbadać tajemnicę przeklętych lochów. Trafia tam na organizacje czczącą tytułowego Gotika…
Gra to kilka etapów, w których nieco na logikę, musimy poznawać kolejne komnaty, walczyć z potworami i bawić się przełącznikami. Całość wystarczy na 30 minut i szkoda, bo właściwie pod koniec dopiero się rozkręca. Oprawa graficzna jest taka sobie i fajnie by było, jakby postacie (które odblokowujmy wraz z postępem gry) miały więcej do powiedzenia i odnosiły się jakoś do sytuacji. Mimo to, zdecydowanie polecam zapoznać się z tytułem bo tak oryginalnej scenówki dawno nie było.

ZALETY:
- Rozgrywka
- Pomysł!

DO KOREKTY:
- Więcej poziomów
- Więcej mięcha w kwestii fabularnej

Project2
autor: Revlis
gatunek: tekstówka
maker: VX

DOWNLOAD

(ravenone)
A co powiecie na tekstówkę w RM? Revlis zafundował nam krótkie demo wprowadzające w świat ogarnięty zakaźnym wirusem. Na szczęście główny bohater jest na niego odporny, co daje mu przewagę nad innymi walczącymi o życie. Nie znaczy to jednak, że będziemy wieść spokojne życie. Zagrożenie czeka na nas na każdym kroku. Już na dzień dobry prycha na nas jakaś roślina i mamy jej zarodniki na plecach.
Opowieść jest dobrze poprowadzona, i co istotne przy tego typu grach, zgrabna stylistycznie. Brak wizualizacji jest rekompensowana dokładnymi opisami miejsc oraz postaci. W tle cicho przygrywa  nienachalna muzyka. Przydało by się jeszcze dodać więcej dźwięków podpasowanych pod konkretne wydarzenia. Osobiście wolałbym również nieco okraszoną okazjonalnymi obrazkami historię czy też jakiś skromny HUD pokazujący nasz stan zdrowia, ekwipunku i punktów akcji.
Gra jest we wczesnym etapie rozwoju, nie działa dziennik zadań i zapis gry, dokuczają również braki plików dźwiękowych. Niemniej, z niecierpliwością czekam na rozwój projektu, bo pomysł i wstępne wykonanie napawa optymistycznie.

ZALETY:
- ciekawa, wciągająca fabuła
- niezły warsztat pisarski

DO KOREKTY:
- zapis gry i dziennik zadań
- przydałby się jakiś HUD, względnie okazjonalne obrazki


 
 
www.000webhost.com