Na luzie

 
 
 


(Noruj, 09.02.2015)

Cyniczno-ironiczne statystyki frustraty
to nowy cykl, który w bezczelny i sarkastyczny sposób wywleka śmieszne nawyki polskiej społeczności rmowej. Wszystko to dla uciechy ludu! Zapraszam na pierwszą odsłonę programu i niech tyłki nie bolą. Śmiać się z siebie, to sztuka. O sobie mówię też! Ahoj!

Fear kiedyś powiedział: Twoje posty są boskie... (Chociaż przyznam, że nigdy żadnego który ma powyżej 4 linijek nie przeczytałem :D)
Prawdziwa szpila w serce X-techa, prawda? Ile jednak prawdy jest w tym, że posty owego RMowca są tak długie? Odpowiedź: bardzo dużo.
Nasza ekipa przeanalizowała 20 najświeższych postów "Iksa" i odkryła w ten sposób, że jego post ma (średnio) aż 1423 znaków! Czy to dużo? A czy w RM robi się gry?
Inne osoby, o których dzisiaj piszemy, używają średnio zaledwie kilkuset znaków na post. Najniższy rekord to 105 znaków - czyli ledwo 7% literackich wyczynów X-techa. Brawa za oddanie i ilość wolnego czasu!

Serial animowany pod tytułem Dragon Ball czy Pokemon może pochwalić się wielkimi fanami na całym świecie. Jednym z nich zdecydowanie jest BH Daimaouji, znany na Gospodzie RMowiec.
W tym przypadku badaliśmy, ile razy w 40 postach pada nawiązanie do tych popularnych serii. Wynik wydawałoby się nieduży - ale czy Wam zdarza się, wspominać o tych samych serialach w uśrednionej liczbie 20%? Takich fanów to szukać ze świecą. Pamiętajcie, Future Gohan jest the best!
PS: Badaliśmy 40 postów, bo posty BH Daimaouji mają do to siebie, że bardzo często są częścią rozmowy. Bywają też niesamowicie krótkie ( rekord to 6 znaków i o dziwo 0 wyrazów), dlatego zdecydowaliśmy się na podwójną ilość, aby oddać skalę.

Ozzaku, czy dawniej Rahim, to przykład RMowca, który znany jest, z posiadania dużej ilości RMowych znajomych i częstego wspominania o tychże użytkownikach. Czy to aby na pewno prawda? Niemożliwe, a jednak!
To prawda, że talent tego użytkownika polega na wplataniu nawiązań do osób trzecich, do prawie każdego postu. Nasi analitycy donieśli, że po przebadaniu 20 najświeższych postów Rahima, okazało się, że aż w 50% z nich, wplótł jakieś nawiązanie do innych osób (zwracając się o nich "nickowo"). Pogratulować! Dla porównania, średnia tego samego aspektu u innych asów tego numeru, to zaledwie 14%. Każdy ma bzika na innym punkcie, na to wychodzi.

Lartarin to mało aktywna :D użytkowniczka Gospody, jednak jej ^@^ zamiłowanie do używania emotikonek, jest znane na całą RMową ^^ scenę. Po przebadaniu 20 najświeższych :D postów, wyłowiliśmy przypadek, gdzie w jednej ;) wiadomości znalazło się aż 6 emotikonek. ^^ Rekord wśród dzisiejszych gwiazd!

Noruj to RMowiec, który znany jest z powszechnego szukania zwady i ironicznych docinek. Jego charakter, dał się we znaki prawie wszystkim rpgmakerowym kolegom. Aby to potwierdzić, podobnie jak wcześniej, przeanalizowaliśmy najświeższego posty tego RMowego frustrata i doszliśmy do oszałamiających wniosków. Aż 25% z nich miały w sobie wydźwięk sarkastyczny, bądź ironiczny. Cóż za nietakt!

To by było na tyle, tym razem. Mam nadzieję, że dobrze bawiliście się czytając efekt badań wielu miesięcy żmudnych analiz. Do następnego!

PS: Tym artykułem chciałbym otworzyć nowy dział Gońca - "Na luzie", gdzie pojawiać się będą nowe artykuły o RPG Makerze i polskiej scenie, ale w innej odsłonie. Humorystycznej.

 
 
www.000webhost.com