Analizy

 
 
 
Ciekawostki ze sceny RM
(Rahim, 15.08.2014)

Postanowiłem napisać artykuł, który jak mam nadzieję będzie początkiem dla serii tego typu. Czym jest owy art? Tym samym co zbiory cytatów ze sceny i innych tego typu materiałów. Tu jednak skupimy się na postaciach sceny, a także ich projektach.

Zacznijmy może od Lunatery Viuu, mało kto wie że początki projekt miał początki w rpg makerze vx, a gra miała nie być aż tak wielka i ambitna. Sam prolog był tworzony około 2 lat, z kolei rozdział pierwszy prawdopodobnie wyjdzie w rok. Jest to jeden z ambitniejszych projektów sceny, który wprowadza nas w klimaty jRPG.

Kleo, jest jedną z bardziej rozpoznawalnych postaci scenowych, nigdy nie stworzyła jednak żadnej gry w makerze (nawet nie podjęła się wyzwania). Na scenie jest od sierpnia 2012 roku, obecnie zajmuje stanowisko redaktora Twierdzy RPG Makera. Mało osób jednak wie, iż przydomek Kleo zawdzięcza Ayene. Na scenie znalazła się dość przypadkiem, odkryła makerówkę, jednak miała problemy z jej przejściem, postanowiła więc poszukać pomocy na forum Gospody, gdzie zarejestrowała się pod mało kreatywnym nickiem, który zmieniła w trakcie wymiany swoich zdań
w jednym z tematów, gdzie pomysł podsunęła jej sama eks-administratorka Ultimy - Ayene.

Miasteczka Nowoczesne - znane chyba większości sceny seria gier ,które trudno nazwać grami. Mimo wszystko każdy kto na scenie jest już jakiś czas, ma styczność z tym tytułem. Mimo tego iż same projekty dla większości to fejki, są jednymi z bardziej rozpoznawanych projektów, za które odpowiada człowiek nie inny niż Mateusz SSJ8.

Mimo trzech aktywnych na scenie for Ultimy, Gospody i Opactwa istnieje jeszcze jedno, które wymarło śmiercią naturalną, jednak oficjalnie nadal jest otwarte, a mowa rzecz jasna, o forum TiTka, autora Czasoprzestrzeni i Parrallel Worlds.

Twierdza RPG Makera - dla wielu pomnik polskiej sceny makera, dla innych wymarła już strona, która nie ma już racji bytu. Wielu interesuje temat jej mistrza - Reptile. Jak został mistrzem? Niestety, to muszę zachować dla siebie, jednak mogę wam powiedzieć iż Twierdza w tym czasie miała mieć innego mistrza, był nim człowiek znany pod nickiem Stanior.

 
 
www.000webhost.com